Представницький візит регіонів та міст України до Федеративної Республіки Бразилія

Почесне консульство Федеративної республіки  Бразилії у м. Харків почало працювати над налагодженням культурних та ділових контактів між регіонами Бразилії та України. В рамках цього проекту запланований image3Представницький візит регіонів та міст України до Федеративної Республіки Бразилія з 31 жовтня по 10 листопада 2016 року. У візиті беруть участь представники областей, міст, районних рад, ділових кіл, медичних закладів, университетів, наукових центрів та різних галузей України.

Поїздка відбудеться на чолі з Почесним Консулом Фереративної Республіки Бразилія у м.Харків – Сергієм Валерійовичем Куцевляком.

Заплановано відвідати три найпотужніших міста – Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро та Курітібу,зустрітися з українською діаспорою Бразилії, налагодити зв’язки з владою, бізнесом та освітою, познайомись з заводами та підприємствами сельського господарства, тваринництва, медичного обладнання, стерилізаційного обладнання, переробці побутових відходів, біопалива та інших. Також, для презентації можливостей співпраці з країнами – сусідами, відбудеться конференція за участю ділових кіл Бразилії, Аргентини та Парагваю у місті Фоз-де-Ігуасу.

Щоб ознайомитись з попоредноью програмою та умовамиПрограма.

Щоб подивитись умови заочної участі – Підготовка презентаційних документів учасника 

Доклідніше про Бразилію та міста, що будуть відвідуватись – Інформаційна довідка

Щоб взяти участь у проекті, надсилайте інформацію про себе на ел.пошту office@ukr-brazil.com, або телефонуйте на номер 067 719 94 44

Докладніше про Бразилію та міста визиту:

Федеративна Республіка Бразилія – найбільша за площею (8 511 965 км²), і населенням (200 млн.) держава в Південній Америці. Займає 7 місце у світі за розміром ВВП  – $2 346 076 млн.  за даними 2015 року, має високий науково-технічний рівень розвитку і добре оснащеними збройними силами.

Бразилія є членом ряду міжнародних економічних організацій: входить до складу СОТ, МЕРКОСУР, УНАСУР, G8 +5, G20 і Кернській групи, а також відіграє активну роль в роботі міжнародних груп БРІКС і Форум діалогу ІБAC (Індія, Бразилія, ПАР).

Офіційна мова: португальська

Валюта: бразильський реал

Адміністративний устрій: 26 штатів і 1 федеральний (столичний) округ Бразиліа

Основні сектори сільського господарства: соєві, кава, рис, кукурудза, цукрова тростина, рис, какао і апельсини, яловичина.

Володіючи високорозвиненим сільським господарством, Бразилія є найбільшим світовим виробником і експортером цукру, кави і апельсинового соку і займає друге місце в світі за обсягом виробництва етанолу, яловичини, сої , тютюну, шкіри і шкур тварин; третє місце – з виробництва курячого м’яса, взуття, видобутку залізної руди. Країна володіє найбільшим в світі комерційним стадом великої рогатої худоби. Частка Бразилії в світовій торгівлі сільськогосподарськими товарами становить близько 7%. Бразилія є третім за обсягом світовим експортером сільськогосподарської продукції.

Промисловість: хімічна промисловість, гірничодобувна промисловість, текстильна промисловість, автомобілебудування, медицина, авіабудування і програми використання космічного простору в мирних цілях, видобуток вуглеводнів, інформатика, телекомунікації,  виробництво озброєнь. Країна займає четверте місце в світі з експорту літаків.

Стрімкий зріст електронної комерції – 20 -25 % на рік.

Велика увага приділяється електростанціям з альтернативними джерелами електроенергії – сонце, вода, вітер.

Основні товари експорту: транспортне обладнання, залізна руда, соя, взуття, кава, яловичина, автомобілі

Основні товари імпорту: електрообладнання, обладнання для транспорту, машини, хімічна продукція, масло, автозапчастини, електроніка

 

Сан-Паулу

П’яте за величиною місто в світі, є локомотивом промисловості країни, яка генерує значну частину багатства Бразилії. Є найбагатшим і важливим містом Бразилії, що дає економіці країни 34 відсотка ВНП (валового національного продукту). Населення міста, разом з містами-супутниками, становить більш ніж 17 мільйонів осіб з 70 різних національностей.

Провідними галузями економіки Сан-Паулу вважаються: телекомунікації, автомобілебудування, фінанси, фармація, індустрія моди і краси, електронна техніка і комп’ютери, консалтинг і будівництво.

Сан-Паулу – найбільш індустріальний штат Бразилії. Область навколо міста Сан- Паулу являє собою найбільшу і найрізноманітнішу промислову зону Бразилії. У долині річки Параїба, між містами Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро, сконцентрована авіабудівна промисловість Бразилії. Кампінас, з декількома університетами, зібрав галузі з високими технологіями. Рібейран-Прету є найбільшим бразильським виробником цукру і алкоголю. Франка, на півночі штату, відомий черевиками і шкіряними виробами. З перенаселенням великих міст з’явилася тенденція розвитку західних територій штату, тому що в Сан-Паулу – найкраща інфраструктура в Бразилії (телекомунікації, енергія, дороги), реалізація нових проектів стимулюється економічними заходами (податкові пільги, вільні землі), пропонованими урядами (муніципалітетів і штату ), щоб влаштуватися в місцях поза переповненого столичного регіону.

Крім того, що Сан-Паулу найбільший промисловий і комерційний центр Бразилії, штат є також найважливішим сільськогосподарським виробником в країні. Сан-Паулу найбільший виробник цукрової тростини, зернових (зазвичай використовуються для корму худоби), сої, бананів і рису. Сан-Паулу переробляє м’ясо з сусідніх штатів, поряд з річкою Параїба сконцентровані ферми молочного тваринництва.

Сан-Паулу найбільший виробник і споживач енергії в Бразилії. Майже 90% енергії поставляється з гідроелектростанцій.

У мегаполісі розташовані більше 70 торгових центрів, офіси великого ряду місцевих і міжнародних банків і їх філій (понад 1,5 тис. банків), юридичних і багатопрофільних транснаціональних компаній і корпорацій, що пропонують різні послуги.

Сан-Паулу – це так само місто з 12 тисячами ресторанів, 100 театрів, 70 музеїв, 32 торгових центрів, десятків культурних центрів і трьох найбільших стадіонів та зоопарку.

 

Тут проводиться безліч важливих економічних форумів і конференцій, великих міжнародних виставок. Біржа BM & F Bovespa є головним фінансовим і товарною біржею Бразилії, а також найбільшої в Латинській Америці і третій за обсягами торгів в світі.

Рио-де-Жанейро

Перша столиця Бразилії з населенням – 6,4 млн осіб (2014 року), друге за величиною місто країни і п’яте Південної Америки. Утворює агломерацію з населенням 16 млн чоловік.

Великий фінансовий центр і морський порт на континенті, науковий центр.

Місто Ріо-де-Жанейро є другим за важливістю економічним центром після Сан-Паулу. У Ріо розташовано безліч підприємств, розвинена сфера послуг, розташовано багато фінансових установ і офісів міжнародних компаній.

Промислові підприємства міста виробляють харчові продукти, хімічні і нафтопродукти, ліки, вироби з металу, суда, текстиль та меблі. Домінуючим сектором в економіці є сфера послуг, включаючи банківську справу і другий по Активності Фондовий ринок в Бразилії.

Сільське господарство представлено плантаціями цукрової тростини, кави, апельсинів, ферм з тваринами поряд з містом та риболовлею.

Сфера туризму і розваг також є ключовою для економіки міста та країни.

Ріо-де-Жанейро є одним з найбільших портів Південної Америки, через нього проходить 1/3 імпорту (вугілля, нафта, цемент, машини, пшениця) і значна частина експорту країни (кава, цукор, шкіри, цінна деревина, марганцева руда, бавовна , фрукти)

Штат Ріо-де-Жанейро – найбільший виробник нафти і газу в Бразилії; все виробництво здійснюється в прибережних областях (Petrobras, Shell, Esso).

Курітіба

Курітіба – екологічна столиця Бразилії, яка претендує на звання самого екологічного міста планети.

Курітіба є одним з найбільших міст Бразилії, столицею і адміністративним центром штату Парана.  У Курітібі живе 1 828 022 осіб, а в штаті Парана 10 261 856 жителів.

У місті створено перший екологічний університет Бразилії – Відкритий Університет навколишнього середовища. Університет розробляє проекти, що стосуються життєздатною економікою, збереженням екосистеми та екологічної освіти. Розташований він в природному парку, що покриває 37 000 кв.м., де дослідники вивчають вплив зростання міста і його економіки на екологію навколишнього середовища та вплив факторів індустріалізації на здоров’я жителів.

У штаті проживає велика українська діаспора – понад 500 000 осіб, яка належить до найстаріших етнічних груп серед іммігрантів.

Курітіба є головним економічним центром Південної Бразилії, маючи потужну, диверсифікованою економікою. Місто неодноразово займав верхні строчки в різних рейтингах як латиноамериканських, так і світових міст за привабливістю для інвестування і легкості відкриття / ведення бізнесу.

У рейтингу глобальних міст GaWC вона визнана Гамма-містом, стоячи в одному ряду з Солт-Лейк-Сіті, Гаагою або Дакаром.

Головними галузями міської економіки є: машинобудування, виробництво електроніки, харчова промисловість, легка промисловість, деревообробка, банківська справа, роздрібна торгівля, туризм (більше 2 млн туристів в рік)

Особливо розвинена в місті автомобільна промисловість, Куритиба займає друге місце в Латинській Америці по виробництву автомобілів.

Завдяки сприятливому клімату і родючих земель, у штаті дуже розвинено тваринництво та сільське господарство

 

 

Оставить комменатрий