Про Бразилію

офіційна назва Федеративна Республіка Бразилія

Про Бразилію

Бразилія (офіційна назва Федеративна Республіка Бразилія) є найбільшим за площею і населенням державою в Південній Америці і єдиним португаломовних в Америці. Бразилія знаходиться на п’ятому місці серед всіх країн світу за площею і займає східну і центральну частину материка Південної Америки.

Протяжність країни зі сходу на захід 4328 км, з півночі на південь 4320 км. Бразилія з Гвианой, Венесуелою, Сурінамом і французької Гвианой межує на півночі, з Колумбією на північному заході, з Перу, Болівією, Парагваєм і Аргентиною на заході, з Уругваєм на півдні. Тільки дві країни Південної Америки – Чилі і Еквадор не межують з Бразилією. На сході, південному сході і північному сході Бразилія омивається водами Атлантичного океану.

Лінія екватора проходить через північну частину країни. Близько 93% території країни знаходяться в Південній півкулі.

Бразилія – федеративна президентська республіка, главою виконавчої влади є президент, який обирається на 4 роки. Столиця Бразилії – місто Бразиліа. Інші великі міста: Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу, Салвадор, Форталеза, Белу-Орізонті .

image1Клімат

Для Бразилії характерний жаркий клімат. Середньомісячна температура коливається від 16 до 29 ° C; лише на високих східних масивах середня температура липня від 12 до 14 ° C; можливі заморозки.

На заході Амазонії екваторіальний вологий клімат, на сході – субекваторіальний з посушливим періодом до 3-4 місяців. У центрі Бразильського плоскогір’я і Пантаналі – субекваторіальний вологий клімат з великими амплітудами температур (особливо крайніх до 45-50 ° C)

Географічне розташування

Бразилія є найбільшим державою Південної Америки. На півночі країна межує з Венесуелою, Гайаною, Сурінамом і Французькою Гвіаною; на півдні – з Уругваєм; на заході – з Аргентиною, Парагваєм, Болівією і Перу; на північному заході – з Колумбією. На півночі і сході омивається водами Атлантичного океану. Столиця – Бразиліа

Різниця в часі

У країні чотири часових пояси. Відповідно поясам час відстає від московського на 4-7 годин. Офіційно час обчислюється по столиці Бразиліа, різниця з українським становить 5 годин.

Мова

Португальська – офіційний і найпоширеніший. Також використовуються іспанська, німецька, італійська, японська, англійська та індіанські мови.

Валюта

Місцева валюта – реал (BRL), рівний 100 сентаво. В обігу знаходяться монети номіналом в 1, 5, 10, 25, 50 сентаво і 1 реал, а також банкноти номіналом в 1, 5, 10, 50 і 100 реалів.

image2

Як дістатися

Міжнародні літаки прилітають в два головні аеропорти країни, які розташовані в Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро. Можливі також перельоти до Бразилії з пересадкою в Європі (компанія Air France, Iberia, British Airways, ТАР і інші). Загальний час перельоту з європейської авіакомпанією без урахування стиковки складає 14 годин.

Віза

Туристична віза в Бразилію для громадян України не потрібна

Громадяни України, які володіють дійсними закордонними паспортами, мають можливість в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати на території Бразилії протягом 90 днів за кожен період в 180 днів, починаючи з дня першого в’їзду, без отримання візи.

Свята

Державні та релігійні:

1 січня – День загальної співдружності / Новий рік

21 квітня – Тірадентіс

1 травня – День праці

7 вересня – День незалежності

12 жовтня – Свято Явища Богородиці

2 листопада – День поминання покійних

15 листопада – День проголошення Республіки

25 грудня – Різдво

Особливий інтерес для туристів представляє Новий Рік і Карнавал.

Національні:

20 січня – Свято Св. Себастьяна – День заснування Ріо-де-Жанейро.

25 січня – День заснування міста в Сан-Паулу.

кінець лютого – початок березня – Карнавал (перші карнавальні ходи в Ріо відбулися в 1840 р) з маскарадом, ходами, парадом шкіл самби та ін.

16-21 квітня – свято Незалежності в Ору-Прету.

20 квітня – День індіанця в Ресіфі.

28-30 червня – карнавал в Амазонії.

10-25 червня – фольклорні фестивалі в Белене, Манаусе і Сан-Луїсі.

липень – фестиваль артистів в Ору-Прету, Кінофестиваль в Грамаду.

кінець серпня – фольклорні фестивалі в Сан-Луїсі, Параті і Белу-Орізонті.

початок вересня – театралізоване бій в Ресіфі і Свято світлоносної Богородиці в Куритибі, а також День Амазонії в Манаусі.

жовтень (по неділях) – фольклорний фестиваль в Сан-Луїсі.

21 грудня – День заснування міста в столиці країни.

31 грудня – Проводи старого року на пляжах Копакабани і Іпанеми, де проходить ритуал “Ревейльон”, присвячений богині моря Йемандже.Святкування супроводжується запуском в море човників з запаленими свічками, танцями, феєрверками і численними ритуалами “на щастя”.

Интересные цифры про Бразилию

Население
Площадь территории
Аэропортов
лет экспорта кофе

Свежие Записи